Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Warsztaty pisania piosenek na Podlasie SlowFest w Supraślu poprowadzi Miłka Malzahn
W środę (5.08) rozpoczynają się dwudniowe warsztaty pisania piosenek podczas festiwalu SlowFest w Supraślu. Poprowadzi je nasza radiowa koleżanka Miłka Malzahn. Warsztaty rozpoczynają się o 16:30 w Domu Ludowym.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W środę (5.08) rozpoczynają się dwudniowe warsztaty pisania piosenek podczas festiwalu Podlasie SlowFest w Supraślu. Poprowadzi je nasza radiowa koleżanka Miłka Malzahn. Warsztaty rozpoczynają się o 16:30 w Domu Ludowym.
W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni. Niezależnie od artystycznego doświadczenia, słuchu muzycznego i tak zwanych zdolności pisarskich.
- Potrzebujemy optymizmu. Dużej dawki. Dlatego pomogę napisać dobrą, optymistyczną piosenkę, piosenkę - pocieszycielkę, piosenkę - talizman, piosenkę na głęboki oddech. To da się zrobić lekko, bez generowania stresu, bez obaw, bez napięcia. Są na to sposoby. Wprawdzie nie na każdego działają, ale po warsztatach - będziesz mieć pomysł na swój tekst (a przynajmniej na pierwsze, zgrabne linijki) - tak o rozpoczynających się warsztatach mówi Miłka Malzahn.
Więcej informacji o warsztatach na stronie podlasieslowfest.pl.
W tym roku Tykocin świętuje 600-lecie istnienia, a w kalendarzu wydarzeń kulturalnych towarzyszących urodzinom już za kilka dni Festiwal Królewskie Śpiewanie.
Fani tradycji, kultur z całego świata i muzyki folkowej znowu zjadą do Czeremchy. W piątek (25.07) zacznie się tam jubileuszowy 30. EthnoFestiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów.
Trzy autorki, Monika Janiel, Aleksandra Pluta i Urszula Szymak-Waśkiewicz opowiadają o drodze, od narodzin do śmierci. We Dworze z Bobry Wielkiej oglądać możemy wystawę "Od świtu do zmierzchu".
Muzeum Pamięci Sybiru walczy o nagrodę Wydarzenia Historycznego Roku w konkursie Muzeum Historii Polski. Niemalże do końca sierpnia na głosy internautów w kategorii "edukacja" czeka portal popularnonaukowy Świat Sybiru.
Ten spektakl opowiada o historii mieszkańców wschodniej Polski, którzy po wybuchu I wojny światowej zostali zmuszeni przez władze carskie do ewakuacji w głąb Rosji. Przedstawienie "Bieżeńcy 1915" na podstawie książki Anety Prymaki-Oniszk zaprezentowano w artystycznej stodole Salonu pod Sowami w Tykocinie.
Siła drzemiąca w ziołach to ich właściwości lecznicze, aromat i smak. Mamy je w zasięgu ręki, ale by z nich korzystać potrzebna jest wiedza. Znajdziemy ją w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej na wystawie "Zioła w kulturze ludowej".
Ten międzynarodowy festiwal muzyki, sztuki i folkloru, który narodził się z fascynacji wielokulturowością Podlasia, stał się jednym z większych tego typu wydarzeń w Polsce. W Białymstoku trwa Podlaska Oktawa Kultur.
Ten festiwal od lat wpisuje się w mapę letnich wydarzeń artystyczny Białegostoku. Rozpoczyna się 17. Julliet EM Festival (dawniej Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej). Festiwal adresowany jest do miłośników muzyki dawnej, młodzieży artystycznej i każdego, kto szuka głębszego kontaktu ze sztuką.
Jan Bułhak określił go mianem pierwszego wileńskiego fotografa-pejzażysty oraz prekursora fotografii ojczystej - Józef Czechowicz ceniony był już przez współczesnych.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz