Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas, kiedy Caritas pomaga potrzebującym. Ruszyła też 5. edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tym roku celem zbiórki jest wyposażenie pokoi dla dzieci i młodzieży z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA. Potrzeba około 100 tysięcy złotych.
Goście Wojciecha Kujałowicza:
ks. Adam Kozikowski – dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej
Agata Papierz – koordynatorka akcji "Kilometry dobra"
"Z szacunku dla życia" to motto Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, która od kilkunastu lat działa w Podlaskiem. Pionierski projekt opieki nad starszymi, schorowanymi mieszkańcami regionu wciąż się rozwija, otwarto już trzecie i ostatnie skrzydło hospicjum stacjonarnego w Makówce.
W jaki sposób mogą rozwijać się organizacje pozarządowe? Skąd czerpać pomysły i niezbędne na ich realizację fundusze? Dużą pomocą jest przekazywane 1,5% podatku dochodowego, realizowane są też projekty - np. z funduszy europejskich.
Głównym celem jest promowanie edukacji ściśle powiązanej z podlaskimi przedsiębiorcami. Stowarzyszenie Ochotniczych Hufców Pracy Terenowy Oddział w Białymstoku prowadzi Zespół Szkół nr 10 w Białymstoku przy ul. Choroszczańskiej 29. W jego skład wchodzą - Branżowa Szkoła I stopnia i Branżowa Szkoła II stopnia.
Na początku kwietnia po raz kolejny ulicami Łomży przeszedł "Niebieski marsz". To forma uświadamiania mieszkańców, ale i wyraz poparcia dla osób ze spektrum autyzmu oraz manifestacja solidarności z nimi. Łomżyński marsz, podobnie jak inne kwietniowe imprezy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu zorganizowała Fundacja DR OTIS.
W Trzecim Sektorze przedstawimy projekt edukacyjny Stowarzyszenia Ster. Jedyny w regionie całościowo wspierający rodzinę i młodych ludzi. Został stworzony z myślą o rodzicach, którzy chcą podjąć trud świadomego wpływania na edukację i wychowanie swoich dzieci, a także o młodych ludziach, którzy chcą wyrastać na empatyczne i zaangażowane w życie społeczne osoby.
Klub Amazonki w Białymstoku to organizacja pożytku publicznego, która działa już od ponad 30 lat. Należy do niej ponad 200 pań. Prowadzi akcje edukacyjne w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, organizuje konferencje mające na celu podnoszenie świadomości i wiedzy onkologicznej. Prowadzi profesjonalną rehabilitację fizyczną, psychiczną i społeczną,...
Są pionierami w organizowaniu opieki i wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych w szczególności ze spektrum autyzmu. W 2012 roku rodzice osób tych dziś już dojrzałych ludzi utworzyli w Białymstoku Fundację "Oswoić świat" - by - jak tłumaczą - pomagać grupom najbardziej pominiętym przez system opieki społecznej, ułatwiać im codzienne życie i funkcjonowanie w...
Czasem brakuje tylko 1,5%, żeby działać na 100% - takie hasło widnieje na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża. To organizacja pożytku publicznego, która powstała 18 stycznia 1919 roku.
Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku od 10 lat wspiera kobiety w trakcie i po leczeniu onkologicznym. To inicjatywa kobiet dla kobiet. To ponad półtysięczna społeczność, aktywnie działająca grupa w SocialMediach, zrzeszająca pacjentki onkologiczne i ich bliskich.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska